Strony internetowe z szablonem WordPress

strony internetowe

strony internetowe

Worpdress jest nowoczesną platformą służącą setkom tysięcy ludzi do budowania swoich blogów i stron internetowych. Jego możliwości są niemalże nieograniczone i dają użytkownikom wiele możliwości. Istnienie tego serwisu zastępuje liczne oprogramowania służące do tworzenia prywatnych stron internetowych. Mimo, iż ideą powstania tej platformy było stworzenie aplikacji pomagającej prywatnym blogerom na tworzenie swoich witryn, dziś zastosowana w niej technologia coraz częściej znajduje zastosowanie nawet w tworzeniu profesjonalnych witryn wielkich przedsiębiorstw i korporacji.

Gotowe szablony WordPressa

Na szczególną uwagę zasługuje na pewno to, że po zarejestrowaniu się na platformie, każdy użytkownik ma możliwość założenia swojej strony. W zależności od potrzeb mogą to być strony internetowe w formie darmowego bloga, jak również profesjonalne witryny firm, instytucji, organizacji, urzędów publicznych, stowarzyszeń i innych osób prawnych.

Pierwsze z nich dostępne są dla tych, którym nie przeszkadza fakt, że w nazwie bloga będzie istniała również nazwa wordpress. Najważniejszą zaletą tej możliwości jest całkowicie darmowe korzystanie z wszystkich dodatków do bloga, w tym między innymi do tworzenia go w oparciu o dostępne motywy, wygląd poszczególnych stron, odpowiednio dobraną czcionkę, kolorystykę a także wielkość poszczególnych pól do publikowania artykułów i grafiki.

Strony internetowe dla przedsiębiorstw

Możliwości WordPressa są znacznie szersze, aniżeli się wydaje zwykłemu użytkownikowi Internetu. Oprócz opisanych wyżej motywów, WordPress użycza również swoim klientom tysiące różnorodnych wtyczek, dzięki którym strony internetowe mogą się scalać z portalami społecznościowymi, posiadają ochronę antyspamową, posiadają narzędzia do zliczania statystyk, a także liczne dodatkowe funkcje. Należą do nich także wtyczki pozwalające na umieszczanie na stronie ankiet, kodów html z banerami reklamowymi, a także samodzielne publikowanie najczęściej czytanych artykułów, lub tych, które są najczęściej komentowane.